Všetky potrebné

formuláre nájdete

 

TU

 

 

 

 

 

 

NOVINKY

arr3Zmena sídla spoločnostiVážení zákazníci dňa 1.8.2017 sa naša prevádzka presťahovala do nových priestorov na ulicu Hečková... arr3Úprimne ďakujeme za poukázanie 2 % z dane v roku 2018Úprimne ďakujeme všetkým, ktorí poukázaním svojich dvoch percent z dane podporili našu neziskovú...

KONTAKTY

AMETYSTPLUS, s.r.o.
Hečková 47 , 010 01 Žilina
Všetky výkony sú na objednávku
info(a)ametystplus.sk
Predajné hodiny
Utorok od 1430 - 17°°hod.

»
Kyslíkový efekt a ožarovanie

Zdravá bunka obsahuje viac ako 20% kyslíka, nádorová bunka je hypoxická / má nedostatok kyslíka/. Až 30% nádorových buniek má podiel kyslíka menej ako 0,1%.

Hypoxické bunky sú odolné voči radioterapii/ožarovaniu/- tá sa totiž zakladá na ionizácií kyslíka a tvorbe radikálov, ktoré poškodzujú bunky a spôsobujú ich smrť. Tam, kde je hypoxia, tam nie je kyslík, nie je vlastne z čoho vytvárať radikály a tieto bunky sú teda odolné i proti ožarovaniu.

Takéto bunky majú 1,5-3-krát väčšiu odolnosť voči liečbe ožarovaním. Oxygenoterapia/liečba kyslíkom/ okysličuje v prvom rade hypoxické bunky, preto zlepšuje efekt liečby. Už aplikácia kyslíka 1-krát týždenne počas ožarovania môže zvýšiť účinnosť liečby a zároveň priaznicvo vplýva na celkový stav pacienta. Pacient lepšie zvláda ožarovanie, je menej unavený, liečba ho až tak nevyčerpáva a aj vedľašie účinky ožarovania sú miernejšie.

Súbežná liečba antioxidantami zlepšuje priebeh aj účinok liečby ožarovaním.

Antioxidanty: Resveratrol, vitamín C, vitamin E....

egreše, ríbezle, čučoriedky, jahody...

ZDU5YjNlN