Všetky potrebné

formuláre nájdete

 

TU

 

 

 

 

 

 

NOVINKY

arr3Zmena sídla spoločnostiVážení zákazníci dňa 1.8.2017 sa naša prevádzka presťahovala do nových priestorov na ulicu Hečková... arr3Úprimne ďakujeme za poukázanie 2 % z dane v roku 2018Úprimne ďakujeme všetkým, ktorí poukázaním svojich dvoch percent z dane podporili našu neziskovú...

KONTAKTY

AMETYSTPLUS, s.r.o.
Hečková 47 , 010 01 Žilina
Všetky výkony sú na objednávku
info(a)ametystplus.sk
Predajné hodiny
Utorok od 1430 - 17°°hod.

»
Ovocie


Čučoriedky (Slovensko)

Významný v čučoriedkach je hlavne obsah vitamínu C , karoténu (provitamín A) vitamínu B, triesloviny tanínu a ďalších protirakovinných látok, z minerálov je dôležitý predovšetkým obsah železa. Čerstvé, sušené aj mrazené čučoriedky sú liekom pri všetkých respiračných ochoreniach, používajú sa ako liečebný prostriedok pri črevných ťažkostiach, kolikách i hnačke. Sú tiež perfektným doplnkom potravy pri rekonvalescencii. Chránia imunitný systém. Obsahujú antokyany (zlepšujú ostrosť zraku). Prostilben získaný z čučoriedok pôsobí antistresovo a patrí medzi najúčinnejšie antioxidačné látky.

 

Marhule (Turecko)

Marhuľa

Marhule sú bohaté na  provitamín A, alkalické minerálne soli, proteíny a železo. Známe sú najmä nízkym obsahom sodíka a vysokým zastúpením draslíka, ľudskému organizmu prospešných, stopových prvkov ako mangán, flór, kobalt a bór. Konzumácia marhúľ udržiava dobrý stav zraku. Pomáhajú pri anémii, depresii , malátnosti a poruchám sústredenia. Zvyšujú odolnosť voči infekciám. Odporúčajú sa pri chronickom zápale sliznice, hltana, zápale prínosových dutín a ekzémoch. Obsahujú kyselinu listovú, pantoténovú , ktoré brzdia procesy starnutia a uľahčujú regeneráciu buniek. Podporujú imunitný systém buniek a chránia ich pred vplyvom voľných radikálov.  Pomáhajú regulovať krvný tlak. Majú vysoký obsah rozpustnej vlákniny. Majú priaznivý vplyv na sliznicu pľúc silných fajčiarov.


Goji (Čína)

Goji plody na rastline

 

Čínska medicína od nepamäti považuje Goji (godži) za liečivú potravinu podporujúcu dlhovekosť, vitalitu a sexuálnu potenciu. Obsahuje vitamíny C, B1, B2, B6 , E, 21 stopových minerálov a 18 aminokyselín. Protizápalový činiteľ betasisterol. Tento rastlinný sterol sa dnes využíva pri podpornej liečbe zvýšenej hladiny cholesterolu , ďalej pri problémoch s prostatou. Celkom unikátna pre Goji je tiež aj skupina lycium polysacharidov. To sú výnimočne silné antioxidanty, teda látky, ktoré neutralizujú voľné radikály. Tým pomáhajú zabraňovať poškodeniu buniek, chránia pred rakovinou a starnutím organizmu. Zvyšuje počet bielych krviniek. Zlepšuje zrak, spánok , trávenie a pamäť.


Acai (Južná Amerika)

Polyfenoly minimalizujú riziko kardiovaskulárnych ochoreníAntokyány silné antioxidanty, minimalizujú rast škodlivých buniek, podporujú kardiovaskulárny a neurologický systém, podporujú chudnutie, redukujú príznaky diabetu a pôsobia preventívne proti chorobám súvisiacich s vekom. Fytosteroly pôsobia protizápalovo a znižujú hladinu cholesterolu, pomáhajú pri liečbe BHP (benígna hyperplázia prostaty a hypertrofia). Vláknina a esenciálne aminokyseliny. Omega-3 mastné kyseliny pomáhajú znižovať zlý cholesterol. Vitamín E nevyhnutné pre regeneráciu poškodeného tkaniva, normálnu zrážanlivosť krvi a krvný obeh.Mangosteen (Juhovýchodná Ázia)

 

Tradiční liečitelia v Juhovýchodnej Ázii ho používajú už stovky rokov. Obsahuje látky, ako xanthones antioxidant, taníny: prírodný adstringens známy preantioxidačné vlastnosti a podporuje zdravé črevné prostredie. Takisto obsahuje vlákninu. Bielkoviny a dobré tuky zabezpečujú ľahšie naberanie svalstva. Draslík znižuje krvný tlak, zlepšuje ochorenia obličiek a podporuje zdravé mozgové funkcie. Minerály podporujú produkciu červených krviniek a udržiavajú správnu funkciu svalov a orgánov. Niektoré účinky dlhodobého užívania Mangosteenu  zvýšená energia, zlepšenie pokožky, zmiernenie migrény a bolestí hlavy, zníženie hladiny cholesterolu, dobrý vplyv na PMS, zlepšenie dýchacieho a kardiovaskulárneho systému, zdravé kĺby a chrupavky, prevencia úbytku kostnej hmoty, protiplesňové, protinádorové, protidiabetické a antisklerotické  účinky.

Durian (Thajsko)

Durian pochádza z Thajska a obsahuje toľko živín, že ho lekári veľmi radi využívajú pri liečbe chorých pacientov a pri ženách po pôrode. Pôsobí vynikajúco na podporu imunitného systémuregeneruje poškodenú DNA, naopak, potláča rakovinové nádory. Ďalej obsahuje prírodné zlúčeniny síry, ktoré sú známe znižovaním cholesterolu v krvi. Znižuje zápaly a bolesti kĺbov, zlepšuje pohyblivosť kĺbov a pleť. Vďaka veľkému množstvu vlákniny podporuje črevný trakt. Ďalej obsahuje esenciálne aminokyseliny, vrátane tryptofánu, ktorý spolu so serotonínom veľmi priaznivo pôsobí na duševnú pohodu, zlepšuje náladu, lieči depresie, zlepšuje spánok. Podporne pomáha pri liečbe niektorých duševných chorôb.

Rakytník rašetliakový( Kaukaz a stredná Ázia)

 

 

 


 

 

 

 

 

 

Plody rakytníka  rašetliakového majú vysoký obsah vitamínov B1, B2, B6, vitamín C, E, K1 a provitamín A.  Obsahujú dôležité zdraviu prospešné zložky ako sú flavonidy (kvercetin, kempferol, izokvercetin, rutin), leukoantokyanidy, katechíny a triesloviny, karotenoidy, aminokyseliny a pektín, rovnako  aj  vysoký obsah stopových prvkov. Jedna bobula rakytníka  pokrýva dennú dávku vitamínu C. Podporuje imunitu, rast vlasov, zlepšuje pružnosť pokožky, znižuje prekyslenie organizmu, pomáha pri rekonvalescencii po liečbe(ožarovanie, chemoterapia) nádorových ochorení a hojení tkanív po operačných zákrokoch.
NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV

ZTA0MW