Všetky potrebné

formuláre nájdete

 

TU

 

 

 

 

 

 

NOVINKY

arr3Zmena sídla spoločnostiVážení zákazníci dňa 1.8.2017 sa naša prevádzka presťahovala do nových priestorov na ulicu Hečková... arr3Úprimne ďakujeme za poukázanie 2 % z dane v roku 2018Úprimne ďakujeme všetkým, ktorí poukázaním svojich dvoch percent z dane podporili našu neziskovú...

KONTAKTY

AMETYSTPLUS, s.r.o.
Hečková 47 , 010 01 Žilina
Všetky výkony sú na objednávku
info(a)ametystplus.sk
Predajné hodiny
Utorok od 1430 - 17°°hod.

» Čo je oxygenoterapia?
Kyslík pre každého

Každá bunka v ľudskom tele spotrebováva energiu, aby mohla optimálne plniť svoju funkciu. Nedostatok kyslíka a tým aj energie je príčinou mnohých chorobných stavov a vedie ku vzniku zdravotných problémov a ochorení.

Pritom je veľmi dôležité, na akom prístroji je oxygenoterapia aplikovaná- celkový efekt liečby závisí od prietoku kyslíka za minútu a od tlaku, pod akým je kyslík aplikovaný. Je rozdiel, či dostanete kyslík na prístroji s maximálnym prietokom 3-5l a pod tlakom cca 60 kPa, alebo na prístroji s prietokom až 10l/min pod tlakom 138kPa. Čiže nie je oxygenoterapia ako oxygenoterapia. Samozrejme každý jeden z Vás potrebuje inú dávku kyslíka, ktorá sa dá ale určiť iba po zmeraní príslušných parametrov.

Využite preto jedinečnú možnosť tejto liečebnej metódy, ktorá Vám pomôže:

  • Priaznivo zlepšiť energetický potenciál organizmu
  • Zvýšiť fyzickú a psychickú výkonnosť
  • Urýchliť regeneráciu síl po prekonaní choroby
  • Priaznivo ovplyvniť liečbu ochorení centrálnej nervovej sústavy, kardiovaskulárneho systému, ochorení tráviacej sústavy, urologických, gynekologických a onkologických ochorení, ochorení pohybového aparátu
  • Preventívne pôsobiť proti nádorovým ochoreniam
  • Zmierniť nežiadúce účinky farmakoterapie
  • Zvýšiť kondíciu pred veľkou plánovanou operáciou, športovým výkonom alebo psychickým vypätím
  • Spomaliť proces starnutia, zbaviť sa vrások a celulitídy

Oxygenoterapia

Metóda oxygenoterapie sa používa v medicíne i bežnom živote už niekoľko rokov. Je známe, že ak sa kyslík vdychuje v koncentrácii vyššej ako je prítomný vo vzduchu, stúpa počas tejto doby i koncentrácia kyslíka v krvnej plazme. Zvýšenie parciálneho tlaku kyslíka v krvi vedie k zvýšeniu prietoku krvi kapilárnom riečiskom, a tak aj k lepšej dodávke kyslíka tkanivám. Niektoré problémy ako poruchy pamäte, zníženie výkonu, spomalené reakcie, kvalita zraku a sluchu, rovnako ako migrény alebo predčasné starnutie, sú často dávané do súvislosti s nedostatočným prekrvením organizmu. Zvýšenie dodávky kyslíka tkanivám, zlepšuje účinok obranných mechanizmov a urýchľuje rast a regeneráciu.

Oxygenoterapia sa zlepší prevencia niektorých ochorení, podporí sa hojenie, zvýši sa psychická a fyzická kapacita, skvalitní sa mikrocirkulácie a v neposlednom rade sa celkovo zlepší stav pleti. Kyslík je pohonná látka v živote. Pretože kyslík sa nedá v organizme skladovať, musíme zaistiť jeho pravidelný prísun. To je zaistené dýchaním. V pľúcach sa kyslík dostáva do krvi a pomocou obehového aparátu do orgánov celého tela. V kapilárach sa kyslík presúva do buniek, kde dochádza k procesom vyrábajúcim energiu. Ak je v tele nedostatok kyslíka, je v tele aj nedostatok energie. Intenzívny prísun kyslíku môžeme dodať kapiláram i aplikáciou vysoko koncentrovaného kyslíku priamo na pleť. Deje sa to pomocou špeciálnych aplikátorov. 
Pri oxygenoterapiu čiže vdychovaní zvlhčeného kyslíka je odporúčaná frekvencia podávania minimálne 5x - 10x. Terapia navodzuje pocity celkového upokojenie, zlepšenie dychu a ústupu únavy. Význam vdychovania koncentrovaného kyslíka spočíva v spomalení procesu telesného a duševného starnutia, pôsobí priaznivo na psychiku, posilňuje imunitný systém pri infekciách a oslabení organizmu, zlepšuje energetický stav organizmu, znižuje nepriaznivé dôsledky zlých ekologických podmienok na zdravie.

Je indikovaný pri liečbe ochorení srdca a obehového systému, pri diabetických komplikáciách, pri neurologických ochoreniach a pod. Vhodné pri ochorení dýchacích ciest, k zlepšeniu prekrvenia a proti únave ..

Kyslíková terapia je liečbou komplexné. Nepôsobí iba na chorý orgán, ale na celý organizmus. Táto terapia nie je riziková a je univerzálne použiteľná.

OXYGENOTERAPIE - odporúčame pri astme, chronickej bronchitíde, ischémii, cukrovke, zvýšenej hladine cholesterolu.Zlepšuje fyzickú a psychickú kondíciu, výkonnosť svalov i mozgu, pomáha prekonať vyčerpanosť, zvýšenie imunity voči virózam a zlepšuje pamäť. Vhodná je pre študentov na zlepšenie koncentrácie a pamäti, pre fajčiarov na zlepšenie zásobenia kyslíkom, pri strese a depresiách, pri poruchách spánku a pre športovcov.

Každá bunka v ľudskom tele spotrebováva energiu, aby mohla optimálne plniť svoju funkciu. Nedostatok kyslíka a tým aj energie je príčinou mnohých chorobných stavov a vedie ku vzniku zdravotných problémov a ochorení.

Ak zvýšite obsah kyslíka vo vdychovanom vzduchu zväčšujeme kvalitu svojho života, zvyšujete fyzickou i mozgovú aktivitu, spomaľuje starnutie čiže si predlžujete život.


NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV

epileptik Slávka 17.01.2014 22:26
ZWEzZD