Všetky potrebné

formuláre nájdete

 

TU

 

 

 

 

 

 

NOVINKY

arr3Zmena sídla spoločnostiVážení zákazníci dňa 1.8.2017 sa naša prevádzka presťahovala do nových priestorov na ulicu Hečková... arr3Úprimne ďakujeme za poukázanie 2 % z dane v roku 2018Úprimne ďakujeme všetkým, ktorí poukázaním svojich dvoch percent z dane podporili našu neziskovú...

KONTAKTY

AMETYSTPLUS, s.r.o.
Hečková 47 , 010 01 Žilina
Všetky výkony sú na objednávku
info(a)ametystplus.sk
Predajné hodiny
Utorok od 1430 - 17°°hod.

» Alergia
Alergia a vitamín C

Alergia je nežiadúca  až prehnaná reakcia imunitného systému na určité látky, ktoré pôsobia na organizmus . Alergická reakcia sa znásobuje opakovaným kontaktom s látkami , ktoré zvyšujú riziko alergie. Takéto látky ,inak nazývame aj alergény. Alergia sa môže spočiatku prejavovať kýchaním ,nádchou pri pri vysokej dávke alergénu môže spôsobiť akútny anafylaktický šok , ktorý môže skončiť až zastavením životných funkcií ,čiže smrťou.

Aplikácia vysokodávkoveho vitamínu C výrazne zmiernila príznaky pollinozy- peľovej alergie a znížila tvorbu hlienov.

Takisto výborný efekt je potvrdený pri atopickej dermatitíde- vtamín C je totižto nepostradateľný pre bariérovú funkciu kože a potvrdilo sa, že pacienti s atopickou dermatitídou, ako aj psoriázou majú výrazne zníženu hladinu vitamínu C v koži.

Asthma bronchiale- u pacientov s astmou bola dokázaná prítomnosť oxidatívneho stresu a znížená hladina vitamínu C. Oxidatívny stres značne zhoršuje priebeh ochorenia, dochádza k poklesu pľúcnych funkcií a vzostupu buniek,ktoré produkujú mucín- následkom čoho je zvýšená tvorba hlienu v dýchacích cestách

Vitamín C u detí.

Postupným získavaním rôznych informácií a spracovaním nových štúdií sa zistilo ,že konzumácia vitamínu C výrazne znižuje riziko alergických reakcií . Matky ,ktoré počas dojčenia mali vyšší príjem vitamínu C sa znížilo riziko alergií a zároveň aj atopických prejavov u dojčiat a detí.

OWNkZD