Všetky potrebné

formuláre nájdete

 

TU

 

 

 

 

 

 

NOVINKY

arr3Zmena sídla spoločnostiVážení zákazníci dňa 1.8.2017 sa naša prevádzka presťahovala do nových priestorov na ulicu Hečková... arr3Úprimne ďakujeme za poukázanie 2 % z dane v roku 2018Úprimne ďakujeme všetkým, ktorí poukázaním svojich dvoch percent z dane podporili našu neziskovú...

KONTAKTY

AMETYSTPLUS, s.r.o.
Hečková 47 , 010 01 Žilina
Všetky výkony sú na objednávku
info(a)ametystplus.sk
Predajné hodiny
Utorok od 1430 - 17°°hod.

» Čo môžu obsahovať potraviny
Čo môžu obsahovať potraviny

Zmrzlina

látka s názvom karmín (E120), ktorá sa dáva do cukroviniek, jogurtov a zmrzliny, sa vyrába zo sušených tiel samičiek hmyzu nopálovec karmínový.

 

Žuvačky

Červeň allura (E129), ktorou sa farbia žuvačky a cukrovinky, sa vyrába z uhľového dechtu.

 

Gumové medvedíky

Želatíny (E441) z rozvarených zvieracích koží a kostí sa pridávajú napríklad do gumových medvedíkov, aspiku jogurtov a ovocných džúsov.

 

Mäsové výrobky

Párky, klobásy či salámy často obsahujú prísady ako kosti, kožu, dokonca i perie. Okrem nebezpečných dusitanov sú v nich sadlo, sójova bielkovina či loj. Paštéty sú plné múky a škrobu.

 

Čokoláda, ktorá neobsahuje kakao

Cukrovinky, ktoré sa vydávajú za čokoládu, často neobsahujú ani 10% kakaa. Zato sú v nich náhrady v podobe karobového prášku, umelých sladidiel a tuku.

 

Polievky, ktoré nevideli ani zeleninu

Rýchlo pripravené polievky z vrecúška sa domácim nikdy nevyrovnajú. Sú plné solí ,tukov a glutamanov. Nadbytok solí zvyšuje krvný tlak. Niektoré instantné polievky obsahujú až 6 g soli a      20 g tuku na jednu porciu.

 

Topený syr nie je syr

Je to zmes mliečnej, sójovej bielkoviny a škrobu. Sú často plné emulgátorov, najmä solí, ktoré zaťažujú organizmus.

 

 

 

 

 

Zdroj Nový čas 20.8.2011

NmNkN